fbpx
MENU

Zamówienia

Nie prowadzę sklepu z gotowymi produktami, każdy miecz, który widzieliście w mojej galerii został wykonany na indywidualne zamówienie, zgodnie z wytycznymi klienta. Cena miecza zależy od wielu czynników np jego skomplikowania, użytych materiałów oraz dodatków takich jak pochwa, runy itp. Orientacyjnie przyjąłem podział jaki występuje w grze Wiedźmin 3 Dziki Gon. Dla uproszczenia poziom I, II, III i IV. Miecze podstawowe (poziom I) to koszt około 400 euro, zaawansowane  (poziom II)- 500, wyśmienite (poziom III)- 700 i mistrzowskie  (poziom IV)- 900 (obrana waluta wynika z faktu, że większość moich dotychczasowych klientów preferowała rozliczenia w euro).

Jeśli podobają ci się moje prace i chciałbyś zamówić miecz proszę o kontakt mailem lub przez facebooka. Najlepiej aby wiadomość zawierał zdjęcie lub link do miecza których chcesz zamówić (lub jego nazwę według powyższej kwalifikacji) oraz informacje o przeznaczeniu miecza.

W zależności od preferencji miecz może być wykonany w III wariantach:
1. Bojowy- cechuje się historycznym wyważeniem oraz ostrymi krawędziami. Twardość stali około 55 HRC.
2. treningowy- o pogrubionych krawędziach (2-2,5 mm) i wyważeniu bliżej rękojeści. Twardość stali około 50 HRC.
3. tępy – krawędzie o grubości 1mm. Miecz taki nie podlega ograniczeniom prawnym obowiązującym w niektórych krajach. Krawędzie można zaostrzyć. Twardość stali według preferencji zamawiającego.

Dodatkowo mogę wykonać pochwę do noszenia miecza na plecach. Jej cena zależny od zdobień oraz użytych materiałów. Zazwyczaj 400-600 euro.

Ostatnim elementem są runy. W tej kwestii pełna dowolność w treści i symbolice. Koszt wykonania inskrypcji zależy np od ilości znaków lub skomplikowania rysunku. Standardowe zamówienie zawiera imię miecza oraz jednozdaniową sentencje wraz z dwoma “magicznymi” symbolami. Koszt wykonania takiego zestawienia to około 100 euro.

Po otrzymaniu wiadomości skontaktuje się z tobą i zaproponuje termin w jakim będę wstanie wykonać miecz (o ile wszytko pójdzie zgodnie z planem). Proszę mieć na uwadze, że kowalstwo to moje hobby, któremu poświęcam wolny czas. Wykonanie jednego miecza zajmuje mi ponad 2 tygodnie, dlatego nie jestem w stanie realizować dużych zamówień.