fbpx
MENU

Zamówienia

Z powodu trwającej wojny w Ukrainie, jestem zmuszony tymczasowo zawiesić swoją aktywność jako kowal. Na chwilę obecną nie jestem w stanie przewidzieć na jak długo. Powyższe wynika z mojej służby w Wojsku Polskim i licznymi dodatkowymi obowiązkami, które zostały na mnie nałożone. Obiecuję, że wrócę do kucia mieczy tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Na chwile obecną prowadzimy jedynie nasz program Patreon, który bardzo pomaga przetrwać nam trudne czasy, zapraszamy do wsparcia:

https://www.patreon.com/kaermorhenforge

Nie prowadzę sklepu z gotowymi produktami, każdy miecz, który widzieliście w mojej galerii został wykonany na indywidualne zamówienie, zgodnie z wytycznymi klienta. Cena miecza zależy od wielu czynników, np. jego skomplikowania, użytych materiałów oraz dodatków, takich jak pochwa, runy itp. Orientacyjnie przyjąłem podział jaki występuje w grze Wiedźmin 3 Dziki Gon. Dla uproszczenia poziomy I, II, III i IV. Miecze podstawowe (poziom I) to koszt około 600 euro, zaawansowane  (poziom II)- 700, wyśmienite (poziom III)- 900 i mistrzowskie  (poziom IV)- 1100 (obrana waluta wynika z faktu, że większość moich dotychczasowych klientów preferowała rozliczenia w euro).

Jeśli podobają ci się moje prace i chciałbyś zamówić miecz, proszę o kontakt mailem lub przez facebooka. Najlepiej, aby wiadomość zawierała zdjęcie lub link do miecza, który chciałbyś zamówić (lub jego nazwę według powyższej kwalifikacji) oraz informacje o przeznaczeniu miecza.

W zależności od preferencji miecz może być wykonany w III wariantach:
1. Bojowy- cechuje się historycznym wyważeniem oraz ostrymi krawędziami. Twardość stali około 55 HRC.
2. treningowy- o pogrubionych krawędziach (2-2,5 mm) i wyważeniu bliżej rękojeści. Twardość stali około 50 HRC.
3. tępy – krawędzie o grubości 1mm. Miecz taki nie podlega ograniczeniom prawnym obowiązującym w niektórych krajach. Krawędzie można zaostrzyć. Twardość stali według preferencji zamawiającego.

Dodatkowo mogę wykonać pochwę do noszenia miecza na plecach. Jej cena zależny od zdobień oraz użytych materiałów. Zazwyczaj 400-600 euro.

Ostatnim elementem są runy. W tej kwestii panuje pełna dowolność w treści i symbolice. Koszt wykonania inskrypcji zależy np. od ilości znaków lub skomplikowania rysunku. Standardowe zamówienie zawiera imię miecza oraz jednozdaniową sentencje wraz z dwoma „magicznymi” symbolami. Koszt wykonania takiego zestawienia to około 200 euro.

Po otrzymaniu wiadomości skontaktuję się z tobą i zaproponuję termin, w jakim będę wstanie wykonać miecz (o ile wszytko pójdzie zgodnie z planem). Proszę mieć na uwadze, że kowalstwo to moje hobby, któremu poświęcam wolny czas. Wykonanie jednego miecza zajmuje mi ponad 2 tygodnie, dlatego nie jestem w stanie realizować dużych zamówień.